Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
47 postów 15 komentarzy

LOS Polski

LOSPolska - Partia polityczna. Oficjalny profil. Nadchodzi czas Patriotów!

Łapy precz od polskiego węgla!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W związku ze skandaliczną wypowiedzią Korwina,

który mówi, że polskie kopalnie należy sprzedać! - Niemcom? co wówczas z naszą suwerennością? - stanowczo protestujemy i mówimy do Konfederacji, JKM i innych sputnikowych patriotów:

 

ŁAPY PRECZ OD POLSKIEGO WĘGLA!!!


A oto, co my pisaliśmy o tym już w 2014 r. !!!!


O Ś W I A D C Z E N I E

w sprawie przyszłości polskiego górnictwa.

Polskie zasoby węgla kamiennego należą do największych na świecie i wynoszą według Państwowego Instytutu Geologicznego powyżej 48 mld ton, z czego zasoby złóż zagospodarowanych stanowią 39,7% zasobów bilansowych i wynoszą ponad 19 mld ton. Posiadamy także duże złoża węgla brunatnego, które szacowane są na ponad 22,5 mld ton. Nasze kopalnie wydobyły w 2013 roku około 77 mln ton węgla kamiennego, z czego 10,6 mln ton wywieziono za granicę (w tym czasie eksport wzrósł o 3,2 mln ton), natomiast resztę sprzedano na rynku krajowym. Głównymi odbiorcami polskiego węgla w 2013 roku były: Niemcy (3,5 mln ton), Czechy (1,6 mln ton), Austria (770 tys. ton), Słowacja (650 tys. ton), Wlk. Brytania (650 tys. ton), Dania (550 tys. ton), a także Maroko (360 tys. ton) i Turcja (200 tys. ton). Przy obecnym poziomie konsumpcji w Polsce, węgla wystarczy nam jeszcze na wiele lat. Dlatego będzie on przez długi czas naszym najważniejszym surowcem strategicznym. Obecnie zaspokaja 88% zapotrzebowania energetycznego Polski. W 2012 roku z węgla kamiennego wyprodukowano 53% energii, natomiast z węgla brunatnego 35%. Poza tym należy dodać, że w samym tylko górnictwie węgla kamiennego w 2013 roku zatrudnionych było 106,7 tys. osób, a cała branża wydobywcza generuje wiele tysięcy dodatkowych miejsc pracy w firmach, które pracują na jego potrzeby.

Pomimo zwiększonego popytu na węgiel, można jednak zauważyć, że w ostatnich latach następuje wyraźny spadek wydobycia tego surowca w polskich kopalniach, co pociąga za sobą obniżenie rentowności naszych zakładów wydobywczych, spadek zatrudnienia i zmniejszenie nakładów inwestycyjnych. Wiąże się to z rosnącym niekontrolowanym importem tego surowca, którego tylko w 2013 roku sprowadzono do Polski 10,8 mln ton, w tym z Rosji 6,6 mln ton, Czech 1,6 mln ton i Ukrainy 1 mln ton. Ignorowanie przez polski rząd wielkiej skali importu spowodowało, że na kopalnianych zwałowiskach zalegają ogromne ilości węgla, którego nie można sprzedać. W tej sytuacji kopalnie tracą płynność finansową, wstrzymują wydobycie i wysyłają górników na przymusowe urlopy. Kolejnym czynnikiem wywierającym negatywny wpływ na kondycję polskiego górnictwa jest brak właściwej koncepcji funkcjonowania sektora wydobywczego i energetycznego, a także niedostateczny nadzór właścicielski nad spółkami węglowymi. Jednak podstawowym problemem jest uległość polskiego rządu wobec dyktatu Unii Europejskiej, która narzuciła nam nadmierne ograniczenia w ramach lansowanej przez biurokratów z Brukseli tzw. polityki klimatycznej. Oprócz tego prowadzona jest od wielu lat wzmożona kampania propagandowa przeciwko wykorzystywaniu w Polsce węgla kamiennego, jako surowca do wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej, w którą zaangażowane są znaczne siły i środki. Wyjątkowo niepokojące są również przypadki eliminowania węgla, jako paliwa w gospodarstwach domowych oraz działania resortu środowiska zmierzające do wprowadzenia zakazu opalania pieców węglem.

Dalsze bagatelizowanie przez rząd tych groźnych tendencji, w konsekwencji doprowadzi do pogłębienia się kryzysu w górnictwie, bankructwa i likwidacji wielu kopalń, ogromnego wzrostu bezrobocia i zapaści gospodarczej Śląska, który jest jednym z najbardziej uprzemysłowionych rejonów naszego kraju. Zagłada górnictwa zagrozi też bezpośrednio bezpieczeństwu energetycznemu Polski, ponieważ niszcząc naszą samowystarczalność energetyczną uzależnimy się od importu energii. Zagrożeniem dla polskiej suwerenności jest szczególnie import węgla z Federacji Rosyjskiej, który wypiera z rynku polski surowiec, a jego dostawy, podobnie jak gazu i ropy, obciążone są przecież wielkim ryzykiem politycznym. Podobnie jest z fanaberiami brukselskich biurokratów, którzy lansując na siłę rozwiązania zmierzające do całkowitej likwidacji energetyki węglowej, doprowadzą do ogromnego deficytu energii w Polsce i radykalnego wzrostu jej ceny dla przemysłu, jak również dla odbiorców indywidualnych. Obniży to konkurencyjność krajowych przedsiębiorstw i znacznie podroży koszty życia polskiego społeczeństwa.

Liga Obrony Suwerenności uważa, że zasoby węgla są naszym największym bogactwem energetycznym, a górnictwo jest jedną z kluczowych gałęzi przemysłu i od jego kondycji zależy sytuacja całej polskiej gospodarki. Dlatego domagamy się odrzucenia unijnego pakietu klimatyczno-energetycznego, a także prowadzenia własnej polityki klimatycznej uwzględniającej polskie uwarunkowania społeczno-gospodarcze i bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju. Naszym zdaniem można realizować cele ekologiczne i klimatyczne bez eliminacji węgla kamiennego, jako źródła energii, chociażby inwestując w nowoczesne technologie ograniczające emisję dwutlenku węgla do atmosfery, a także poprzez szersze wykorzystanie możliwości zgazowania węgla na potrzeby chemii czy energetyki, co mogłoby również przyczynić się do zmniejszenia importu rosyjskiego gazu. Domagamy się także zniesienia akcyzy na wydobywany w kraju węgiel oraz wprowadzenia podatku importowego od surowca sprowadzanego do Polski spoza Unii Europejskiej, jak również stworzenia długoterminowej strategii funkcjonowania całego sektora energetycznego, która zapewni bezpieczeństwo energetyczne kraju w oparciu o polski węgiel. Uważamy ponadto, że wskazanym jest także podjęcie energicznych działań zmierzających do stworzenia grup kapitałowych łączących spółki zajmujące się wydobyciem węgla kamiennego z energetyką.

Liga Obrony Suwerenności wyraża również swoje zdecydowane poparcie dla postulatów górniczych związków zawodowych, które w przeciwieństwie do obecnego rządu dostrzegają potrzebę dbania o polskie interesy narodowe i dobro obywateli. Czas skończyć z ignorancją, marnotrawstwem i niekompetencją rządzących! Dość władzy szkodników!

Gdańsk, dn. 9 czerwca 2014 roku.

Przewodniczący

Ligi Obrony Suwerenności

Wojciech Podjacki

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • A jeszcze nie tak dawno, za tej całej komuny (to kiedy w końcu była ta komuna, wtedy za PRL-u, czy teraz?...)
  gdy polskie kopalnie i nie tylko kopalnie, bo cały polski przemysł, handel, bankowość i ogólnie cały narodowy majątek, chronione były nienaruszalną państwową własnością, my Polacy krzyczeliśmy (teraz jak sobie przypominam, to najbardziej w takt tych pseudointelektualnych szumowin, krzyczały "precz z komuną", te całe szumowiny bumelantów, nierobów, do których niestety dołączyła ta wyniesiona wtedy na piedestał, klasa robotniczo-chłopska i tzw wtedy inteligencja pracująca), "niech już w końcu przyjdzie ten kapitalista i weźmie te polskie zakłady, będę wtedy j...ał za dwóch, ale będę wiedział za co"...
  A przecież chociażby tylko "Sól ziemi czarnej" pokazała nam Polakom wtedy jak wygląda kapitalizm, na co więc my Polacy liczyliśmy?

  Teraz, to jest to juz płacz nad rozlanym mlekiem....
  Szanowni Państwo, nasze polskie "mleko i miód" zostały nam, za naszą pomocą nam ukradzione i prkatycznie jest już wszystko posprzątane.

  A ta cała Solidarność, powinna teraz czołganiem z całej Polski pełzać na Jasną Górę (ter teraz młode okradzione z przyszłości pokolenia Polaków, powinny tych zdrajców Królowej popędzać batami), do naszej Królowej przepraszać Ją za tą wtedy (ale i dzisiaj) solidarnościową pychę i błagać Ją o lepszy los dla Polaków w ich(?) Ojczyźnie.
 • To takie proste przecież
  PiS deklaruje że nie będzie sprowadzać uchodźców a ilość przechodniów na polskich ulicach o bardzo ciemnej karnacji wzrasta, nie mówiąc już o tych "bliższych nam kulturowo"
  PiS deklaruje że zadba o zarobki w Polsce i rzeczywiście zarobki "bliższych nam kulturowo" wzrastają
  PiS deklaruje że zadba o polską gospodarkę morską a wkrótce na Bałtyku nie będzie wolno łowić nawet wędkarzom
  PiS deklaruje że zadba o właściwy stan nauki polskiej a rzeczywiście Gowin robi "rejtana" w obronie gender
  PiS deklaruje że sprowadzi Polaków z emigracji ekonomicznej a jako sukces ogłasza że skala wyjazdów się zmniejszyła
  PiS deklaruje że nie wycofa się z ustawy o IPN a jej nowelizacja staje się najszybciej uchwaloną ustawą w historii
  Pis deklaruje repolonizację banków a sprowadza za kasę G.P. Morgan
  PiS deklaruje walkę z dekarbonizacją polskiej gospodarki a następuje spadek wydobycia węgla i zamykanie kopalń przy wzroście importu -
  może więc sprzedaż kopalń Niemcom uchroni je od zamknięcia ?
 • @Drab61 10:02:37
  Ten "rejtan" polskiej edukacji rzuca się na podłogę przede wszystkim w sprawie porządnej edukacji za nasze pieniądze Ukraińców, by mogli oni zając kierownicze stanowiska nad Polakami.

  A źle nam było, gdy Gomułka i Gierek wykształcili miliony młodych ludzi z polskich środowisk wiejskich i robotniczych, żeby to oni - POLACY - przejęli w Polsce władzę.
  Ale ta wykształcona polska inteligencja pracująca przyłączyła się do puczu na Gierku i teraz ma za swoje, musi oglądać wyrzucanie swoich dzieci i wnuków za granicę i zastępowanie Polaków u władzy innymi narodowościami...

  Od tego trzeba zacząć ten bilans otwarcia, który należy zrobić przed rozpoczęciem jakiejkolwiek próby naprawy naszej Ojczyzny.

  Nie wierzę jednak, by w tej obecnej wyjątkowo cwanej, pod pozorem wolności zaciśniętej nam na gardle okupacji, można było wykonać jakikolwiek ruch, poza rozpaczliwym zwróceniem się (w końcu) do naszej Królowej Matki Boskiej Króla Polski.
  Przecież Sama nas o to zwrócenie się do Niej prosi :
  http://gibson.neon24.pl/post/147859,nie-pozwole-na-zaglade-narodu-polskiego
 • Od węgla trza odchodzić naprawdę.
  Takie są realia, ale też taka jest konieczność, związana ze zdrowiem (choć węgiel to nie jedyny truciciel, bo jest jeszcze żywność, choćby).
  Trzeba się z tym pogodzić, ale robić to stopniowo.
 • Ale dobrze, że nagłaśniacie tego JKM-a, który...
  od dawna nie kryje swojej niechęci do Państwa Polskiego.
  A jego kompromitujące go wystąpienie z aż nadto jaskrawą, ponadczasową mondrością o konieczności sprzedaży Polskich Lasów Państwowych dużym strategicznym inwestorom (to taka nowa nazwa światowego gangsterstwa gospodarczego i politycznego), bo sprzedaż naszych polskich lasów w małych kawałkach, drobnym kupcom spowoduje, że ci ostatni wyłapią i zjedzą całą bytującą w tych lasach zwierzynę, jak widać nie dało niczego do myślenia zarówno twórcom Konfederacji, jak i jej wyborcom.
  Jedynie, jak widać, Pani Kaja Godek opuściła to towarzystwo JKM-a i postanowiła nie firmować swoim cennym nazwiskiem tego kuriozum.

  Czego więc można oczekiwać po takich "politykach" jak i wyborcach?
 • @Jan Paweł 10:23:28
  Od dawien dawna. Bo od 1700 lat z okładem!
 • @Jan Paweł 10:18:46
  Proszę nie szkalować Korwina - otrzymał zadanie rozbijania tubylczych ruchów narodowych i ze swego zadania wywiązuje się znakomicie.
  Szalom!
 • @Wican 10:23:09
  słyszałem kiedyś historię o tym jak żyd oduczał konia od jedzenia - pierwszego dnia dał mu pół racji, drugiego ćwierć, trzeciego jedną ósmą ... i pewnie by jeszcze od picia go odzwyczaił gdyby mu nie zdechł ...
 • @Jan Paweł 10:43:05
  Pssst! Ci kapitaliści handlełe z Rzymem i będą po nim płakali. Jak to spisał Jan apostoł!

  Nie uciekajcie za daleko do przodu, to to komedią trąci, ojczulku!
 • Korwin się nie douczył, a teraz jest za stary
  by to korygować. Rzeczywistość pokazała, że kapitał ma narodowość. Trzeba być ślepym, by tego nie widzieć, nawet gdy się patrzy oczami nacji rozproszonej to trzeba uwzględnić jej sympatie i antypatie. Polacy są w tej drugiej grupie dlatego sami powinni dbać o swój kapitał.
 • @Wican 10:23:09
  Zapomniałem wstawić linka :

  Zachęcam do przeczytania posta o prawdziwych trucicielach tego świata.
  http://ram.neon24.pl/post/144410,kontenerowce-jeszcze-jeden-zaklamany-horror-globalizacji
  To jest chore, to co kiedyś za PRL-u wytwarzało się lokalnie bądź regionalnie, teraz wozi się po całym świecie niszcząc naszą planetę, bo jakimś kapitalistom zachciało sie zarabiać biliony i tryliony.
  Juz nie wystarczą miliony, trzeba okradać cały świat by zarabiać biliony i tryliony.
 • @Oracz 10:49:26
  Poczytaj raz jeszcze mój komentarz z linkiem.
  Poczytaj i pomyśl, gdzie Ty tam widzisz Rzym.
 • @Jan Paweł 10:59:54
  Wy Rzymianie Polakami?? Kpisz polskojęzyczny gamoniu, czy o drogę do Rzymu pytasz?
 • Szanowni państwo....
  Polska została już niestety, nam Polakom odebrana. Po prostu my Polacy nie mamy już w naszej kiedyś Ojczyźnie wpływu na najmniejszy nawet ruch.
  Wiemy że w centralnej Polsce buduje się wielki strategiczny kompleks komunikacyjny, pewnie z jakimiś centrami dowodzenia, może podziemnymi (nie znamy szczegółów) a niedaleko, nowy rząd nowego właściciela Polski (pewnie kombinowanego od dawna Międzymorza) buduje sobie nowy, o wiele bardziej okazały, nowoczesny "Wawel".
  tutaj można go zobaczyć w budowie (bo później pewnie będzie to ju z niemożliwe) :
  https://www.youtube.com/watch?v=mK8D_8RrxxA&t=33s
  Ściema dla nas Polaków polega na tym, że puszcza się w obieg plotkę, że to niby Kulczyk buduje sobie zamek:-)
  Nie podejrzewam Kulczyka o taką rozrzutność, bo ten prawdziwy kombinat po jego wybudowaniu trzeba będzie utrzymać a chyba aż tak bogaty i rozrzutny to on nie był/nie jest.

  Jest to ewidentnie siedziba rządu nowego Państwa które na terenie Polski od jakiegoś już czasu się rozlokowywuje.

  Wszelkie więc medialne przepychanki polityczne, obyczajowe, celebryckie, czy nawet kryminalne itd, ale także ta wszechobecna już deprawacja, demoralizacja już obecnie najmłodszych pokoleń, mają za zadanie zająć tzw opinię publiczną tematami pobocznymi, mało ważnymi, by czasami przyparci do muru Polacy nie zwrócili się do swojej Królowej, która jak nasza historia pokazuje, bardzo wiele razy już nam Polakom pomagała.

  MY POLACY NIE MAMY JUŻ INNEGO WYJŚCIA, JAK TYLKO I WYŁĄCZNIE ZWRÓCIĆ SIĘ DO NASZEJ KRÓLOWEJ - Matki Boskiej Króla Polski.
  A są już bardzo wyraziste przykłady Jej nam pomocy w czasach współczesnych. Oto świadectwo o jednym takim przypadku :
  https://www.youtube.com/watch?v=lN_pbLVImtg
 • @Jan Paweł 11:03:01
  Jak wyglądam przez okno, to widzę Rzym! Jego eksterytorialne enklawy ze szpiczastymi wieżami. A jak popatrzę przez lornetkę, to widzę rzymsko-babilońskie sanktuarium królowej nieba!
 • @wercia 10:54:21
  "Rzeczywistość pokazała, że kapitał ma narodowość. Trzeba być ślepym, by tego nie widzieć, nawet gdy się patrzy oczami nacji rozproszonej to trzeba uwzględnić jej sympatie i antypatie."

  To że wielcy kapitaliści być może są określonej narodowości, wcale nie znaczy że troszczą się o swój naród. Więcej, dla paru procent dodatkowego zysku mogą go poświęcić. W tym sensie bogactwo nie ma narodowości.

  Angielscy arystokraci (patrz grodzenie wspólnych pól i wyrzucanie ludu na ulicę) i polska magnateria (patrz gnojenie chłopstwa) tak czynili.

  "Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień świetnie się bawił. U bramy jego pałacu leżał żebrak okryty wrzodami, imieniem Łazarz. Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza; nadto i psy przychodziły i lizały jego wrzody [okazując mu współczucie]. Umarł żebrak, i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. I zawołał: Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu. Lecz Abraham odrzekł: Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać. "
 • LOSPolska
  .
  Jak nie zdołamy zmienić systemu równowagi domniemanej na system prawdziwej równowagi, to nie jesteśmy godni posiadać własnego Kraju.

  Tylko system może oczyścić tą Stajnię Augiasza.

  Bez prawdziwego systemu demokracji, jesteśmy ułomnym narodem z zaklejoną gębą, skazani na zagładę.

  Pozdrawiam
 • @goodness 11:21:06
  "Jak nie zdołamy zmienić systemu równowagi domniemanej na system prawdziwej równowagi, to nie jesteśmy godni posiadać własnego Kraju."

  Zafiksował się Pan na jednej idei - że dobry system musi opierać na parzystości, w przeciwieństwie do trójpodzału Monteskiusza leżącego u podstawy zachodniego projeku konstytucyjnej republiki.

  Nawet jeśli Pańska idea byłaby słuszna (w co wątpię), to szansa na jej upowszechnienie i wdrożenie jest bliska zeru.
 • @Monika1989 12:25:17
  wyczuwam podstęp...
 • @zadziwiony 12:46:32
  "Monika1989 12:25:17
  wyczuwam podstęp..."

  Izabela Marcinkiewicz?
 • @Pedant 12:45:37
  Monteskiusz urodził się w czasach używania kaganka i lampy naftowej.

  Teraz każdy korzysta z szybkiej informacji internetu, który powstał pod koniec XX wieku na podstawie systemu binarnego.

  Przykłady z czasów Monteskiusza można schować między bajki, lub uprawiać legalnie niewolnictwo na podstawie starego systemu.

  Pozdrawiam
 • @Drab61 10:41:22
  Widzisz. Widocznie ciebie nie interesuje zdrowie kolejnych pokoleń. Węgiel truje, a ludzie do tego często palą miałem. Trza szukać źródeł alternatywnych, acz to należy robić stopniowo. Zwłaszcza, ze węgiel Polska importuje. Inna sprawa, że tutaj obliczenia ekonomiczne też niewiele by dały. Ile potem kosztuje leczenie?
 • @Jan Paweł 11:01:52
  W moim miasteczku powiatowym-11 miejsce na liście najbardziej zatrutych miast w Polsce-trują ludzie paląc miałem węglowym w domkach jednorodzinnych. Jak jestem tam u rodziców to jak wychodzę z lasu (biegam sobie z psami) to nad Sulęcinem jedna wielka mgła. A wokół mnóstwo lasów, jezior. Nie ma kominów fabryk. Trują sami mieszkańcy. W mojej wiosce to gość dostał ode mnie w papę. Gdy raz wróciłem z rozwożenia towaru a moje psy kaszlały a dzieciaki piekły oczy. Popatrzyłem tylko po kominach. I wiedziałem gdzie iść. Gnów, posiadający 260hektarów wrzucał do pieca worki po nawozach, plastikowe butelki i miał.
  Ja palę zawsze drzewem. mam swój las po dziadkach. Ale mimo ze las mój to i tak muszę mieć zgodę z powiatu i z nadleśnictwa. A ten las sadził mój ojciec z dziadkiem. Z 50 lat temu, albo i lepiej. I mimo tylu lasów państwowych i prywatnych, Polacy sami trują Polaków. I to robią często ci zamożni, nie myśląc o konsekwencjach. Gość dostał ode mnie w dziób i nawet nikomu się nie poskarżył. Ale od tego momentu, psy nie kaszlą a dzieciaków oczy nie pieką
 • @Pedant 11:13:26
  A dlaczego jednak vw liczy się z Niemcami a Fiat z Włochami?Kapitał narodowość posiada. Stą poparcie kapitalistów dla zjednoczenia Niemiec i Włoch. A cofanie się do czasów szlacheckich świadczy o ahistorycznej ignorancji
 • @goodness 13:45:53
  "Monteskiusz urodził się w czasach używania kaganka i lampy naftowej.
  Teraz każdy korzysta z szybkiej informacji internetu, który powstał pod koniec XX wieku na podstawie systemu binarnego."

  Hmm, oryginalne wnioskowanie. Ale zapomniał Pan o fizyce - ciała mają trzy możliwe stany - stały, ciekły i gazowy. Albo o anatomii/embriologii - podziale na endodermę, mezodermę i ektodermę. Jest też rosyjskie przysłowie - "Boh trojcu lubit"

  Wróćmy do rzeczy, jaki parzysty podział władzy Pan proponuje?
 • @Wican 14:21:27
  "A cofanie się do czasów szlacheckich świadczy o ahistorycznej ignorancji"

  Pokiełbasiło sie Panu. Wyciąganie wniosków z przeszłych wydarzen jest podejściem historycznym. To negowanie przeszłości jest ahistoryczne.
 • @Pedant 14:40:07
  Nie roaj, bo masz do czynienia zawodowcem. Od kiedy mówimy o narodzie rozumianym na sposób dzisiejszych? Od rewolucji francuskiej (upraszczam, ale nie mam czasu na dłuższy wykład), a Polska szlachecka istniała wcześniej. Od kiedy mówimy o kapitalizmie? W kapitalizmie, kapitał narodowość posiada. A ty ahistorycznie wyskakujesz z feudalizmem.
 • @Wican 14:44:52
  "Nie roaj, bo masz do czynienia zawodowcem. Od kiedy mówimy o narodzie rozumianym na sposób dzisiejszych?"

  Wąsko myślący "zawodowiec" z Was. Czy przypowieść o bogaczu i Łazarzu (przytoczona przeze mnie) też się zdeaktualizowała? Ma przecież dwa tysiące lat!

  To prawda, że od XIX wieku elity powołują się na patriotyzm, ale nie dlatego bo kochają swoje narody, ale po to aby biedni umierali w ich interesie.

  Vanderbiltowie mają więcej wspólnego z Rotszyldami niż z Joe
  "Sześciopakiem" z Kansas. Tak samo jak Rotszyldom bliżej do Vanderbiltów, niż do biednego żydowskiego szewca ze sztetla.
 • @Wican 10:23:09
  Odejście od węgla to konieczność ? W Zabrzu od co najmniej dwudziestuparu lat jest opracowana technologia paliwa bezdymnego na bazie węgla. Sam kiedyś paliłem w piecu c.o. półkoksem. Praktycznie bez dymu i popiołu. Odejście od węgla to kolejny gwóźdź do trumny Polski...
 • @Jwu 15:23:27
  "zastanawiam się ,czy sprowadzamy węgiel z Rosji dlatego ,że jest to bardziej opłacalne"

  Jest tańszy i lepszej jakości.
 • @Drab61 10:34:57
  „Proszę nie szkalować Korwina - otrzymał zadanie rozbijania tubylczych ruchów narodowych i ze swego zadania wywiązuje się znakomicie.
  Szalom!”

  Dokładnie, od wielu lat.
 • @Pedant 14:36:41
  Demokracja składa się z żywych jednostek, które mają oprócz
  – ciała stałego, ciekłego i gazowego posiadają, czwarty stan ducha.

  "Boh trojcu lubit"
  Boski poziom władzy jest dla nas osiągalny, może za milion lat intensywnej nauki.

  Bezprawne kradziony system Boga przez tępych ludzi, skończy się wielką tragedią.i

  Proponuję parzysty zrównoważony system demokracji –

  1. Władza Przedstawicieli Ludu
  2. Władza Ustawodawcza
  3.Władza Wykonawcza
  4. Władza Sądownicza
 • @goodness 15:54:49
  "Proponuję parzysty zrównoważony system demokracji –

  1. Władza Przedstawicieli Ludu
  2. Władza Ustawodawcza
  3.Władza Wykonawcza
  4. Władza Sądownicza"

  Fajnie. Jakie kompetencje czy funkcje ma mieć pierwsza władza (Przedstawicieli Ludu)?
 • @Pedant 15:59:21
  Fajnie. Jakie kompetencje czy funkcje ma mieć pierwsza władza (Przedstawicieli Ludu)?

  1. Władza Przedstawicieli Ludu
  2. Władza Ustawodawcza
  3.Władza Wykonawcza
  4. Władza Sądownicza"
  Demokracja to jedna władza ludu, dlatego nie istnieje w niej pojęcie finansowania opozycji, czy jakichś partii.

  1. Władza Przedstawicieli Ludu posiada kompetencję – głosu kontroli stanowionego prawa w każdym puncie państwa.
  2, 3, i 4. z oczywistymi zmianami na najlepszych z najlepszych obywateli.
 • @goodness 16:16:03
  "Demokracja to jedna władza ludu, dlatego nie istnieje w niej pojęcie finansowania opozycji, czy jakichś partii."

  Czyli tylko bogaci będą działąć politycznie?

  "Władza Przedstawicieli Ludu posiada kompetencję – głosu kontroli stanowionego prawa w każdym puncie państwa."

  Takie jak Najwyższa Izba Kontroli plus Sąd Najwyższy? Jak ci przedstawiciele mają być wyłaniani?

  "2, 3, i 4. z oczywistymi zmianami na najlepszych z najlepszych obywateli."

  Jaką metodę Pan proponuje dla wybieranie najlepszych?
 • @Autor
  https://www.kierunekchemia.pl/artykul,21380,poludniowoafrykanskie-paliwa-z-wegla.html .Jak widać eskimosom nami zarządzającym nic nie pasuje .Salut 5*.
 • Taka ciekawostka w temacie artykułu
  Zawodowo oczekuję na przesyłkę, kilka wagonów na trasie Łotwa - Polska (Terespol). Wiadomości z granicy Białoruś - Polska, wszystkie bocznice zapełnione węglarkami, należy oczekiwać opóźnień w przejeździe interesującego mnie transportu. To właśnie oddaje obraz tego jak wiele węgla ściągamy ze wschodu. Z drugiej strony, wczoraj wróciłem z delegacji do Krakowa, kilka dni w hotelu niedaleko Wawelu. Wieczorem wpadłem na pomysł, w sumie okazał się głupi, przewietrzenia pokoju przed snem. Jeszcze szybciej niż otwierałem zamknąłem okno. Zza okna smród dymu z pieców węglowych. Wracając jechałem przez wioski i miasteczka na trasie Kraków - Kielce - Radom - Warszawa. Nawet przy zamkniętych oknach i przy wentylacji nastawionej na powietrze z zewnątrz dawało się wyczuć zapach palonego węgla.

  Niszczymy nasze środowisko (powietrze) zasilając finansowo kopalnie na wschodzie głównie Rosja.
 • "Łapy precz od polskiego węgla!"
  ----------------
  W sytuacji - kiedy czarci pomiot przejął to - co kiedyś Polską było bez reszty - to:
  "Łapy precz od polskiego węgla!" - brzmi groteskowo w ustach sierot po Polsce.
 • @goodness 16:16:03
  ---------------
  "1. Władza Przedstawicieli Ludu posiada kompetencję – głosu kontroli stanowionego prawa w każdym puncie państwa.
  2, 3, i 4. z oczywistymi zmianami na najlepszych z najlepszych obywateli."
  ---------------
  Dobrze - to kto będzie kontrolował Władzę Przedstawicieli Ludu?
  Wniosek?
  Bez Boga ani do proga - natomiast tzw. demonkratura Bogu jest niemiła - ponieważ wymyślono ją dla ludzi w Piekle i oparto z rozmysłem - na wrodzonej ułomności ludzkiej.
 • @Pedant 11:13:26
  To nie kapitaliści mają troszczyć się o naród, to rola państwa. Po to jest.
  Ale nie tak jak w Polsce: obcy kapitał zwolniony od podatków, łupi się drobnych, rodzimych przedsiębiorców, kupuje zbędny złom, daje się kredyty na wieczne oddanie obcym a bieda w narodzie rośnie. "Prawica" żeby dać biedniejszemu, ukradnie trochę bogatszemu.
  Coś na temat: https://www.youtube.com/watch?v=_d4jNraN1XY
 • TAK!
  Węgiel jest nasz! Obowiązuje zakaz sprzedawania kopalni! całkowity! wpisać kopalnie na listę zabytków i dziedzictwa narodowego! gdzie jest Pan Gliński?!
 • @wercia 19:11:05
  *5 za komentarz:)
 • @Jwu 20:11:27
  Prawda, niedaleko mojego domu mam sąsiadów, u których wieczorem czuć, co zjedli na obiad, bo kości spalają w kuchni. Ale to już powiedzmy sobie patologia. Węgiel, drewno mają charakterystyczny zapach, a ja jestem węchowcem czyli dużą wagę przywiązuję do zapachów i wiele zapachów potrafię rozróżnić. Główną nutą zapachową w Krakowie była nuta węglowa.
 • @demonkracja 18:29:58
  Dobrze - to kto będzie kontrolował Władzę Przedstawicieli Ludu?

  Władzę przedstawicieli ludu, będą kontrolować wszystkie pojedyncze jednostki demokracji.

  Każdy obywatel który chce należeć do narodowej polskiej demokracji musi wyrazić swoją wolną wolę i się zapisać zgodnie z podobnymi kompetencjami do jednej z dwunastu warstw społeczeństwa.

  Każda warstwa społeczna posiada równy głos . Jawna wolna wola jednostek demokracji, należenia do narodowej demokracji daje możliwość 100% frekwencji w wyborach. Dlatego opozycja nie jest potrzebna.
 • @Pedant 16:25:58
  Czyli tylko bogaci będą działąć politycznie?

  Mózg z całą resztą ciała działa w pojedynczej jednostce demokracji, dlatego większa jednostka demokracji państwo nie może działać inaczej.


  Jak ci przedstawiciele mają być wyłaniani? Jawnie muszą się zgłosić jak wszystkie jednostki do działania w systemie demokracji.

  Jednostki najlepsze z najlepszych są wyławiane do czterech władz demokracji społeczeństwa. Początek wyłaniania na sejmikach, lub pod inną nazwą zgromadzeniach, gminnych, powiatowych, wojewódzkich do krajowych włącznie.
  Najważniejszy jest geometryczny kształt 12 warstw piramidy demokracji ustalający stałe proporcjonalne granice każdej warstwy społecznej.
  Parlament demokracji posiada 2025 miejsc i wewnątrz dla senatu w przekroju piramidy o kształcie trójkąta 133 miejsca dla senatu.

  Obecna niby demokracja nie posiada, żadnego kształtu, ani możliwości jej dokładnego obliczenia przypadkowej sumy 560 miejsc parlamentu.
 • @goodness 21:20:24
  -----------
  "Władzę przedstawicieli ludu, będą kontrolować wszystkie pojedyncze jednostki demokracji."
  -----------
  Będą to robić - te pojedyncze jednostki - oczywiście swoimi przedstawicielami - podobnie jak klasa robotnicza piła szampana - ustami swoich przedstawicieli.
  Szanowny Panie - gdyby jakakolwiek forma demonkratury zagrażała rządzącej na Ziemi w imieniu Piekła - ciemnej mocy - toby natychmiast została zakazana - natomiast propagowanie jakiejkolwiek demonkratury wśród ludzi przez kogokolwiek - karane by było kompletną likwidacją szarych komórek w mózgownicy danego propagatora - i zastąpieniu ich szatańskimi odchodami.
  Wniosek?
  Gdyby demonkratura była taka jak ją Pan widzi - czyli idealny ustrój dla ludzi stworzonych przez Boga - toby nie omieszkał o tym informować ludzi - na każdym kroku swojej bytności na Ziemi - sam Syn Boga Ojca - Jezus Chrystus. Powiedział za to coś takiego:
  po owocach ich poznacie.
  Ja dodam - po tych demonkraturowych owocach - przede wszystkim.
 • @demonkracja 08:11:55
  Gdyby demonkratura była taka jak ją Pan widzi - czyli idealny ustrój dla ludzi stworzonych przez Boga - toby nie omieszkał o tym informować ludzi - na każdym kroku swojej bytności na Ziemi - sam Syn Boga Ojca - Jezus Chrystus.

  Chyba Szanowny Pan nie twierdzi, że nie ma zbudowanego idealnie zrównoważonego organizmu swego własnego ciała.

  Nie można się dziwić, ludziom żyjącym z bałaganu, że ośmieszają i bezwzględnie zacierają wszystkie znaki i schematy boskiego porządku na Ziemi.
  Jezus Chrystus nie omieszkał poinformować ludzi o schemacie boskiego porządku w granicach kształtu znaku krzyża, który jest widoczny na każdym kroku.
  Wielka ciemna moc krzyża jak widać po owocach, jest wykorzystywana, przez cwaniaków do pasożytowania na dobrych ludziach.
  W alternatywie, wielka jasna strona krzyża czeka na ożywienie jej ogromnej energii.
  Serdecznie Pozdrawiam
 • @Jwu 20:06:39
  "Nie zrozumiałeś mojego przesłania."

  Zrozumiałem. Pan napisał: "zastanawiam się ,czy sprowadzamy węgiel z Rosji dlatego ,że jest to bardziej opłacalne ,czy ze względu na to by zachować nasze złoża dla potomnych ?"

  Odpowiedzałem tak na pierwsze. Chyba, że kryje się jakieś tajemnicze przesłanie czy aluzja między wierszami. Tego nie potrafiłem odczytać.
 • @Jan Paweł 10:23:28
  Do tego żeby rozwalić tą wylęgarnie złodziei i pasożytów takich jak Ozi to są potrzebne trzy rzeczy :
  - najemnicy
  - TIR złota
  - przyzwolenie protectors .

  Żadne pogadanki , manifesty , pomysły i cały ten bełkot socjoteczniczny dla biednych .
  No chyba że dostaniemy od opiekunów te trzy rzeczy, a jest to wysoce prawdopodobne.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930