Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
47 postów 15 komentarzy

LOS Polski

LOSPolska - Partia polityczna. Oficjalny profil. Nadchodzi czas Patriotów!

Wojciech Podjacki mocno o wyborach i koronawirusie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przemówienie niezależnego kandydata na prezydenta RP Wojciecha Podjackiego dotyczące wyborów. Zapraszamy do oglądania!

 

PRZEMÓWIENIE - KLIKNIJ

 

 

WNIOSEK DO PREMIERA O PRZEŁOŻENIE TERMINU WYBORÓW

Pełnomocnik Wyborczy KW Kandydata na Prezydenta RP Wojciecha Podjackiego Przemysław Piejdak, wystosował 19 marca pismo do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, w którym wnioskuje o przełożenie terminu wyborów i procedur rejestracyjnych z nimi związanych. Dokument został wysłany drogą pocztową i mailową na adres Biura Prezesa Rady Ministrów. Niestety, poza potwierdzeniem odbioru pisma w postaci e-maila zwrotnego, nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi, a z mediów dowiedzieliśmy się, że Premier Morawiecki nie widzi powodu, aby przychylić się do rzeczonego postulatu. Poniżej prezentujemy Państwu treść dokumentu, a także jego kopię oraz skan potwierdzenia nadania przesyłki poleconej:

W związku z kryzysem epidemiologicznym spowodowanym rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19 na terenie naszego kraju i ogłoszonym w dniu 13 marca 2020 roku przez ministra zdrowia stanem zagrożenia epidemicznego, w imieniu Komitetu Wyborczego Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Wojciecha Podjackiego, wnioskuję o przełożenie terminu wyborów prezydenckich zarządzonych na dzień 10 maja 2020 roku i zawieszenie wszelkich procedur przewidzianych w kalendarzu wyborczym. Wskazane jest przede wszystkim zawieszenie terminu rejestracji kandydatów na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, bowiem w obecnych okolicznościach nie ma możliwości zabezpieczenia jednej z podstawowych reguł demokracji, czyli zasady równości wyborów i zagwarantowania kandydatom realizacji ich biernego prawa wyborczego. Według pierwotnych postanowień termin rejestracji kandydatów na Prezydenta RP upływa z dniem 26 marca 2020 roku. Jednak zaistniała sytuacja utrudnia w poważnym stopniu lub wręcz uniemożliwia pracę wielu komitetów wyborczych, które mają bardzo ograniczoną możliwość zbierania podpisów poparcia dla swoich kandydatów. Poważne ryzyko zakażenia wirusem utrudnia kontakt z osobami, które mogłyby udzielić poparcia kandydatom, a wprowadzone obostrzenia administracyjne zakazujące organizacji zgromadzeń, skutkujące faktycznie czasowym zamknięciem przestrzeni publicznej dla czynności wyborczych, uniemożliwiają prowadzenie normalnej pracy komitetom. Dodatkowym problemem są utrudnienia związane z funkcjonowaniem Poczty Polskiej, za której pośrednictwem wolontariusze przesyłają listy z podpisami poparcia dla kandydatów oraz niewydolność urzędów, które powinny rejestrować zgłaszanych kandydatów do obwodowych komisji wyborczych. Jeśli w związku z zagrożeniem epidemicznym wystąpią trudności z rekrutacją członków obwodowych komisji wyborczych, to w obowiązującym terminie nie uda się przeprowadzić uczciwych wyborów. Wielu wyborców, szczególnie poddanych kwarantannie, może być również pozbawionych praw wyborczych, ponieważ nie mogą oni wychodzić z domów i nie dotrą do lokali wyborczych. Należy również nadmienić, że agitacja wyborcza polegająca na publicznym zachęcaniu do głosowania na określonego kandydata praktycznie zamarła, a kampanię prowadzi jedynie urzędujący Prezydent Andrzej Duda, co w sposób oczywisty narusza zasadę równości wyborów.

W mojej opinii prowadzenie dalszych działań wyborczych w takich okolicznościach jest bezcelowe i uderza w demokratyczny system wartości będący fundamentem ustroju Państwa Polskiego. Jak również stwarza poważne zagrożenie dla zdrowia i życia pracowników komitetów wyborczych, członków obwodowych komisji wyborczych i milionowych rzesz wyborców. Dlatego mając na względzie potrzebę zapewnienia odpowiednich warunków do przeprowadzenia uczciwych i w pełni demokratycznych wyborów, a także kierując się chęcią uniknięcia negatywnych skutków kontynuacji procedur wyborczych, powołując się na art. 232 Konstytucji RP, zwracam się do Pana Premiera z wnioskiem o wprowadzenie przez Radę Ministrów stanu klęski żywiołowej na terytorium całego państwa, co umożliwi przesunięcie terminu wyborów prezydenckich.

z poważaniem,
Przemysław Piejdak
Pełnomocnik Wyborczy
KW Kandydata na Prezydenta RP
Wojciecha Podjackiego

 

 

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930